שדרוג בית משותף

בשנים האחרונות, ובעיקר בגלל המודעות הרבה לעיצוב, לאסתטיקה ולא פחות מכך גם לבטיחות ולנוחות, בוחרים דיירי בתי משותפים לשדרג את הבניין הקיים ולבצע בו מספר שינויים. שינויים אלה יכולים להיות בחלקו החיצוני של הבניין, או בחלקו הפנימי. הם יכולים לכלול תוספות של חדרים לכל דירה ואפילו גם תוספת של מספר קומות. כל אלה נועדו, בסופו של דבר, לאפשר מרחב נוח ונעים יותר, כזה גם שיכול להעלות את ערך דירותיו של הבניין.

 

שדרוג חלקו החיצוני של המבנה
שדרוג חלקו החיצוני של בית משותף יכול להוסיף למראהו של המבנה ובמיוחד אם מדובר בבניין ישן ומוזנח מאד, כפי שקורה לא אחת. כשמדובר בשדרוג חיצוני בלבד, השדרוג יכול להיות באזורים הסובבים את הבניין (בשטחים השייכים לו), כמו בחניון של הבניין, בחצר של הבניין וגם בכניסה אליו.

 

אפשר, למשל, ליצור גינה מטופחת ומושקעת יותר, שתוסיף צבעוניות ואווירה מיוחדת למקום. אפשר לשפץ את החניון של הבניין (בין אם הוא חיצוני, תת קרקעי או כל סוג אחר), ואפשר גם לשפץ את הכניסה אל הבניין. ישנם לא מעט מקרים בהם דיירי הבניין משקיעים לא מעט מכספם ומזמנם כדי ליצור מרחב נעים ואסתטי בחלקו הפנימי של הבניין, אך אינם עושים זאת בחלקו החיצוני של המבנה. חשוב לזכור שהחלק החיצוני הוא חלק בלתי נפרד מכל מבנה ובמיוחד גם אם מתכננים בעתיד למכור את הדירה ומעוניינים להעלות את הערך שלה.

 

שדרוג חלקו הפנימי של המבנה
האזורים המשותפים לכל הדיירים, כמו בחדר המדרגות, בתוספת של מעליות למבנה הקיים או החלפתן של המעליות הישנות במעליות חדשות ומושקעות יותר, הם המתאימים ביותר לשדרוג חלקו הפנימי של בניין משותף. כמובן, יכול גם להיות שדרוג הבא לידי ביטוי בחלקן הפנימי של כל אחת מדירותיו של הבניין. כשמדובר, למשל, בבניינים ישנים, השדרוג יכול להיות בהחלפת הצנרת הכללית של הבניין. הוא יכול להיות בהוספה של ממ"ד לכל אחת מהדירות והרחבתן. השדרוג בחלקו הפנימי של המבנה יכול לבוא לידי ביטוי בהוספה של מחסנים, שישמשו את הדיירים וגם בשיפוץ הלובי ואולי גם תוספת של חדר כושר לדיירי הבניין או תוספת או שיפוץ מרחב המיועד לפעילויות לילדים.

 

פנייה אל חברות המתמחות בתחום
בין אם מעוניינים לשדרג את חלקו הפנימי של המבנה המשותף או חלקו החיצוני, חשוב לפנות אל חברות המתמחות בתחום זה וכמובן גם כאלו בעלות ניסיון וידע בתחום.

כדי ליהנות מתוצאות ברמה גבוהה, מעיצוב מרשים התואם לצרכיהם של הדיירים וגם מתאים לתקציב המיועד לשדרוג זה, יש לבצע סקר שוק מקדים, לבחון מספר חברות שונות ומה מציעה כל אחת מכן ורק לאחר הסקר לבחור את החברה המתאימה ביותר, העומדת בכל הקריטריונים הקיימים, עליהם הוחלט מראש. שדרוג של בית משותף הוא הזדמנות מעולה לאיכות חיים גבוהה יותר ולנוחות רבה יותר.