הוספת מעלית לבניין קיים – כיצד עושים זאת נכון

המעלית היא חלק בלתי נפרד, כמעט, מכל בניין. בין אם מדובר בבניין רב קומות או אפילו בניין בן שתיים או שלוש קומות, המעלית נחשבת כאמצעי חשוב מאד, בעזרתו ניתן להגיע לכל הקומות, ובמיוחד כשמדובר בדיירים מבוגרים, דיירים עם ילדים צעירים או תינוקות ואפילו דיירים עם בעיות ניידות שונות. כשמדובר בבניין קיים, ללא מעלית, חשוב לפעול נכון במידה ומעוניינים להוסיף לו מעלית, ובעיקר גם לפנות אל החברות המתאימות שתבצענה זאת.

 

 

למה חשוב לשים לב
ישנן לא מעט חברות, שמציעות את שירותיהן בכל הקשור לתחום הוספת מעלית לבניין קיים. חברות אלו עושות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ומנצלות את האמצעים השונים הקיימים כיום כדי להציע פתרונות ברמה גבוהה, פתרונות שיתאימו באופן המדויק לבניין הקיים. כל זאת, כמובן, תוך התייחסות למבנה עצמו, לתנאים שבמקום ולתכנון ברמה גבוהה, המאפשר שילוב נכון והוספה של מעלית לבניין. כשבוחרים חברה שתבצע זאת, ובעיקר כדי ליהנות מתוצאות באיכות הנכונה, יש להתייחס לפרמטרים הבאים:

1) האם החברה המבצעת אחראית לכל השלבים בהוספת המעלית אל הבניין – הוספת מעלית לבניין קיים, בניין שלא היתה בו מעלית קודם לכן, כרוכה בתכנון מקדים, הגשת תכניות לוועדות מקומיות שונות וכן גם את ביצוע העבודה עצמה. רצוי לפנות אל חברה שמרכזת, ותחת קורת גג אחת, את כל הפעולות השונות ועושה זאת בצורה היעילה ביותר.

2) האם הפתרונות שמציעה החברה עומדים בכל התקנים הנדרשים – כשמדובר במעליות לבניינים קיימים, ובכלל – במעליות שונות, ישנה חשיבות רבה שאלו תעמודנה בכל התקנים הנדרשים, לרבות תקנים בינלאומיים מחמירים במיוחד. כדי שדיירי הבניין וכל אלה המשתמשים במעלית החדשה יוכלו ליהנות מביטחון מלא, יש לבדוק מראש מהם התקנים הקיימים ולוודא כי החברה המבצעת את הוספת מעליות אכן עומדת בכולם.

3) האם לחברה ישנו חוסן כלכלי וניסיון בביצוע עבודות מסוג זה – הוספת מעליות לבניין קיים היא תהליך ארוך וממושך, ובמיוחד גם כזה שמצריך ניסיון וידע רב בתחום. בנוסף, לעיתים גם מדובר בפרויקט יקר מאד, הדורש מהחברה המבצעת אותו חוסן כלכלי רב (ובמיוחד אם זהו בניין רב קומות וכן גם כזה שמעוניינים להתקין בו מספר מעליות). בחינת חוסנה הכלכלי של החברה ובדיקת ניסיונה בתחום, תוך פנייה אל לקוחותיה הקודמים שנעזרו בשירותיה, היא דרך מצוינת לקבל את התשובות הנדרשות כדי לבצע את ההחלטה הנכונה.

4) אילו פתרונות מציעה החברה – קיימים סוגים שונים של מעליות וגם בטווח מחירים רחב. כדאי לבדוק מראש אילו פתרונות מציעה החברה, האם הם אכן מתאימים לבניין הקיים ובעיקר גם האם הם מתאימים לצרכיהם השונים של דייריו. כדאי לבחון כמה אפשרויות שונות, לבדוק את יתרונותיה של כל אפשרות ורק לאחר מכן לבחור בפתרון המתאים והנכון לבניין ולדיירים שבו.