איך בוחרים נכון קבלן שיפוצים

שיפוצים בבניין או בדירה הם עבודות שעלולות להמשך זמן רב ולהיות כרוכות בלא מעט חוסר נוחות עבור מי שגר בבית והדיירים מסביב. בעיקר בשל תוצאות השיפוץ כמו חול בכל מקום, אבק רב, חוסר גישה לחדרים מסוימים או מקומות אחדים בדירה ובאופן כללי התחושה היא של מגורים בתוך אתר בנייה.

מכיוון שמדובר בעבודות בנייה לכל דבר ועניין ואי אפשר להילחם בלכלוך, ברעש או בחוסר הנוחות – כל שנותר הוא להשכיל ולבחור את קבלן השיפוצים שיבצע את העבודות ויקפיד ככל האפשר על הפרעה מינימלית לדיירי הבית.

הדבר החשוב ביותר לשים לב אליו כאשר מבררים פרטים אודות קבלני שיפוצים הוא וידוא כי קבלן השיפוצים עובד בחסות החוק, פועל תחת רישיון עסק כפי שנדרש במדינה ומעסיק עובדים כחוק.

כדאי מאוד לבקש המלצות ובמידת האפשר אפילו להגיע אל בתים או דירות שאותו קבלן ביצע בהם עבודות שיפוץ כדי להתרשם מרמת העבודה, מהגימור ומאיכות העבודה וחומרי הגלם. כדאי לשאול כל שאלה שמתעוררת ולא להסס לברר כל פרט שנראה חשוב, גם אם יש בשאילת השאלה כדי להצביע על חוסר ידע בנושא.

אז מה עוד חשוב לדעת?

כדאי להגדיר מראש בדיוק:

  • מה יכלול התשלום
  • כמה עובדים יגיעו לעבודות
  • מה יהיו שעות העבודה
  • מה יהיה מועד הסיום, אפילו המועד המשוער של העבודות.

בנוסף חשוב להגדיר באופן מדויק ככל האפשר מה יכללו העבודות על מנת שלא תהיינה סטיות – אלא אם כן מדובר בעניין דחוף הדורש טיפול וחובה לבצע באופן מידי כשהעניין מתגלה. כך אפשר להימנע ככל האפשר מסטייה או מביצוע פעולות שאינן נדרשות ושמירה על ריכוז של העובדים אך ורק במה שצריך לעשות.

כדאי מאד לסמוך על הקבלן ואפילו להתייעץ אתו בנוגע לשינויים, תוספות או בנוגע להחלטות הקשורות בעיצוב ובשיפוץ. הוא מביא אתו ניסיון רב ויוכל לומר האם רעיונות שיש לבעל הדירה והלקוח הם רעיונות שמתאימים לביצוע ויישום או שעדיף לבצע עבודות אחרות, פעולות אחרות או לנקוט בגישה עיצובית שונה מזו שהוחלט עליה בתחילת העבודות.

שיתוף הפעולה עם קבלן השיפוצים חשוב ומהותו מאין כמוהו. כאשר העבודה מתבצעת תוך שיתוף פעולה ומידע בין כל הצדדים אין ספק שהתהליך יהיה קל יותר וכמובן מהיר יותר. האינטרס של הקבלן הוא שביעות הרצון המלאה של הלקוח ולכן יעשה כל שביכולתו כדי לסיים את העבודות ואת חוסר הנוחות מהר ככל האפשר.