5 פרמטרים המשפיעים על בחירת דירה משפחתית

אם משפחתכם כיום כבר כוללת בני משפחה צעירים יותר (או שאתם חושבים על הרחבתה), זה הזמן ללמוד מה חשוב באמת בבחירה של דירה משפחתית

  1. קירבה למרכז קניות – כשאתה הורה טרוד, המנסה למצוא את האיזון בין עבודה לבין זמן בילוי עם הילדים, כל דקה חשובה. אין לך זמן לנסיעות מיותרות למרכזי קניות מרוחקים, ורוב הסיכויים הם שאם לא יהיה מרכז קניות זמין ומפותח בקרבת הבית, לפחות בחודשים הראשונים לחייו של התינוק, המבוגרים שבבית יאלצו לחיות על לחם ומרגרינה, מחוסר זמן לערוך קניות מסודרות.
  2. קירבה למוסדות חינוך – גן, בית ספר יסודי - אלו הם שני מוסדות החינוך שחשוב ביותר שיהיו בקרבת הבית. לא רק בגלל הצורך בזמינות ובנגישות שלהם, אלא מאחר וילדים בגילאים האלה תלויים בכם ההורים להסעתם לחברים בשעות אחרי הצהריים. במידה והילד ירצה לבקר חברים הלומדים איתו בגן וגרים בשכונה אחרת, תיאלצו אתם, ההורים, להפוך לשירות הסעות מתמיד. בעוד שבית ספר שכונתי מעניק לכם את האפשרות לאחר צהריים שקט משלכם, בימים שזה אינו התור שלכם לארח.
  3. קירבה לגני שעשועים – ילדים זקוקים לתעסוקה בשעות אחר הצהריים, למשחקים, חוגים, וגני שעשועים, בהם הם יוכלו לפרוק את המרץ העודף שלהם. גני שעשועים מרוחקים, הדורשים מעבר כבישים בדרך אליהם, עלולים לגרום לכם להיאלץ להסיע את הילד לשם ולשהות איתו בגן, גם בגילאים שגן שעשועים קרוב לבית כבר היה פוטר אתכם מהמטלה. גן המשחקים השכונתי הוא מקום מפגש לא רק לילדים ולפעוטות, אלא גם להורים המקיימים מפגשים עם ידידים ומכרים.
  4. סביבה טובה – ילדים סופגים חוויות, מידע ורשמים בכל מקום. על חלק מהתכנים המגיעים עליהם אנחנו יכולים לשלוט ולסנן אותם לאלה המתאימים לגילם הצעיר, ואילו על אחרים – לא. כך למשל, על מה שמתרחש מחוץ לבית, בשכונה, קשה לנו מאד לשלוט, לכן, חשוב שהסביבה עצמה, השכונה, תהיה בריאה וטובה. למשל, דירה בשכונה איכותית ושקטה, מאפשרת לילד שלך לצאת החוצה, לשכונה טובה מטופחת ומטפחת, בה הוא (ואתם) תוכלו להיות רגועים בזמן הבילוי שלו מחוץ לכתלי הבית.
  5. מעלית בבניין – כל כך טריוויאלי וטבעי ועם זאת, לפעמים, אנחנו מפספסים דווקא את האלמנט המתבקש ביותר. רק מי שנאלץ להרים בידיים ילד מנומנם (לאחר בילוי מתיש במיוחד) או להיאבק במדרגות עם עגלת תינוק גדולה, יוכל להבין את חשיבותו של החדרון הקטן והנוסע הזה, שיכול להקל על חייך כהורה מתחיל וגם בהמשך הדרך. חוזרים מקניות עם סל כבד, שקיות קניות או עגלת קניות עמוסה? המעלית תציל אתכם מצרה גדולה. סבתא או סבא באים להתארח? שניהם יגידו לכם תודה רבה על המעלית. יתרה מכך, מומלץ לבדוק מראש לא רק את הימצאותה של מעלית בבניין, אלא גם אם הגודל שלה מאפשר הכנסת עגלת תינוקות (לא טיולון, אלא עגלת שכיבה), על מנת שלא תצטרכו להוציא את התינוק הישן בה, להיאבק עם הכנסתה למעלית, וכל זאת, בניסיון להגיע הביתה מבלי שהקטנצ'יק יתעורר…

בקיצור, בבחירת דירה משפחתית יש גורמים, שכזוג, לא הייתם צריכים לתת עליהם את הדעת. בחירה נכונה תאפשר לכם לגדל את ילדיכם בבריאות פיזית ונפשית מקסימלית.