5 כללים לשיפוץ נעים לצד התקנת מעלית

"שיפוץ" היא מילה מפחידה במיוחד כאשר מדובר על שיפוץ מאסיבי בו עומדת להיות מותקנת מעלית. למעשה, כאשר הרעיון או הצורך בשיפוץ עולה, מיד יש לשקול באופן מושכל את כל מרכיבי השיפוץ. בשורות הבאות, נסקור את כללי השיפוץ אשר יעזרו לכם לצלוח את תקופת השיפוץ בנעימים וללא תקלות.

הגדרת תקציב – הדבר הראשון אותו יש לעשות טרם התחלת כל פעולה אחרת בשיפוץ הוא הגדרת התקציב. לאחר הבנה מלאה של התקציב העומד לרשות הפרויקט, אך ורק לאחר מכן, ניתן בעצם להתחיל ולתכנן מה עתיד לקרות במסגרת התקציב העומד לרשותנו.

הגדרת צרכים –  לאחר שהבנו מה התקציב העומד לרשותנו וכמה באמת יש לנו "לבזבז", נוכל להתחיל ולסנן ולהגדיר את הצרכים שלשמם בעצם מתכנסת פעולת השיפוץ. במהלך הגדרת הצרכים, יש לרדת לדקויות הקטנות ביותר ולא לשכוח את השקע הקטן בקיר מאחורי העציץ, שכן עבורו יהיה צורך בהכנת תשתית החשמל וכדומה. חשיבות הפרטים הקטנים, היא גבוהה לאין שיעור שכן טעות קטנה אחת, עלולה להוביל לכשלים גדולים.

בניית תוכנית פעולה – לאחר שהבנו מה התקציב העומד לרשותנו ולאחר שהגדרנו מה כל הצרכים אומרים ומה בעצם הם הצרכים עצמם, ניתן לעבור לשלב בניית תוכנית הפעולה עצמה. המרכיב העיקרי בשיפוץ הוא התקנת המעלית, בשל מורכבותו ועלותו, על כן התוכנית צריכה להגדיר את שלבי השיפוץ, שלבי התקנת המעלית (התקנת מעלית כרוכה במספר שלבים וחשוב להכירם), שלבי הביניים ושלבי הסיום. עוד התוכנית צריכה להכיל את זמני הפרויקט ולכלול גם "זמן פציעות". תוכנית הפעולה, מעבר להיותה שלבי הפעולות, עוזרת ותורמת לכל הגורמים המעורבים לדעת מה בדיוק אמור להתבצע ומתי. זכרו: בניית תוכנית פעולה היא שלב אקוטי בעקבות יתרונה הגדול ביותר והוא יצירת הסדר במהלך כאוס הפרויקט ומניעת כשלים או תקלות אותן צפינו מראש.

בחירת כוח האדם למשימה – לאחר שביססנו ועברנו את כל השלבים הקודמים, כעת נותר לנו לשכור את כח האדם הנכון לפרויקט, החל מקבלן שיפוץ משרדים, המשך מנהלי הפרויקט וחברת התקנת המעליות ועד אחרון העובדים.

לסיכום, תקופת השיפוץ בה מתקינים מעלית, אינה חייבת להיות מורכבת או מתישה. כדי לתרום לפשטות של תקופה זו, מומלץ לפעול על פי כללי השיפוץ לעיל ולא להתפשר בבחירת בעלי המקצוע. למעשה, בחירה מושכלת של אנשי המקצוע, היא זו העתידה לעשות את כל ההבדל ולהעניק את התוצאה הטובה ביותר בסיום פרויקט השיפוץ.