תוספות בניה ושיפוץ בניינים קיימים

לעתים יש לנו את האפשרות או הצורך לבצע תוספות בניה שונות או שיפוצים שונים בבניינו, בין אם הדבר נבע מגיל הדירה או הבניין, התבלות החומר או פשוט הצורך לחדר נוסף. ישנן פעולות שונות אשר אנו יכולים לבצע בכל הנוגע למגוון השיפוצים והתוספות השונות, בהן אנו נשמע לא מעט את המונח 'בניה קלה'.

כאן אנו נרחיב על בניה קלה, נתן דוגמאות שונות לשימוש בשיטת הבניה הקלה ביצוע תוספות ושיפוצים שונים, ואולי אפילו תוכלו לחשוב על אופן יצירתי אשר תוכלו להשתמש בשירותי בניה קלה בעצמכם.

 

מהי בניה קלה?
בניה קלה הינה שיטת בניה מערכתית אשר מתמקדת בשימוש בחלקים מוכנים ושימושם באופן מהיר ויעיל. הבניה הקלה משתמש בלוחות קיר מוכנים והרכבתם באופן הרצוי במקום המבוקש. שיטת הבניה הקלה הינה בניה אשר מבוססת על חומרים כגון אלומיניום וגבס, בנוסף לחומרים מבודדים שונים ועוד.

יתרונותיה השונים של שיטת הבניה הקלה:

  • מהירות – הבניה הקלה הינה בניה אשר בולטת בעיקר במהירות ביצוע פעולות שיפוץ או בניה שונים. מכיוון שמרבית החלקים מגיעים מוכנים, הבניה הקלה הינה שיטה אשר מדלגת על מרבית שלבי ההמתנה ומבצעת הרכבה מיידית, משמע כי ניתן לסיים בניות ושיפוצים שונים תוך פחות מיום עבודה אחד.
  • מחיר – מחיר של מגוון עבודות בניה קלה הינו זול יחסית לסוגי הבניה השונים. זאת בעקבות כך כי הבניה אינה דורשת כוח עבודה רב כמו בניות שונות, אינה דורשת התעסקות בחומרים שונים ומגוונים, אשר אלו עלויות שונות אשר הנכם משלמים לספק, ועוד.
  • איכות – הבניה הקלה הינה בניה איכותית ביותר, היא משומשת כיום לבניית מרבית יחידות הדיור, בתי העסקים השונים ועוד. אמנם מובן מאליו כי בניה קלה אינה תספק לכם מקלט מוגן, אך היא אכן תספק לכם מתחם חזק אשר יכול להחזיק בקלות כ-20 שנה תוך תפעול נכון.

 

מהם השימושים השונים של שיטת הבניה הקלה?
כבר הזכרנו כי ישנם בתי עסק רבים אשר משתמשים בבניה קלה בכדי להקים את משרדיה, בנוסף לאנשים בעלי שטח פרטי אשר מעוניינים בהקמת יחידת דיור, מקימים זאת באמצעות שיטת הבניה הקלה, אך ישנם עוד דברים רבים אשר ניתן להקים ולשפץ באמצעות הבניה הקלה:

  • סגירת מרפסת – הנכם יכולים לבצע סגירת קירות במרפסת באמצעות בניה קלה, הדבר יחסוך לכם זמן וכסף רב.
  • סגירת גג – בכדי להקנות לגגכם שיפוע או להקנות לכם חדר סליק קטן באמצעות גג משולש.
  • תוספות בניה שונות – כל הרחבה או תוספת באמצעות בניה קלה יכולה להקל עליכם רבות גם כן.