תהליך התקנת מעליות בבניינים חדשים

כיום בכל בניין רב קומות אשר בונים, מתכננים מראש להתקין בו גם מעלית. בעבר אמנם נבנו לא מעט בנינים בעלי קומות אשר לא מכילים בהם מעליות ודייריהם נאלצים יום יום לעלות אל הקומה שלהם ברגל, אולם כיום ישנו חוק אשר מורה להתקין מעלית בכל בניין בעל מספר קומות ואפילו 2 מעליות כאשר ישנן יותר מ-27 קומות לבניין. החוק מחייב את כל מי שבונה בניין חדש לתכנן בו גם מעלית או שתי מעליות אשר ישרתו נאמנה את מי שעתיד להתגורר בו.

משמעותה של מעלית לחייכם

אף על פי שניתן למצוא לא מעט בנינים שנבנו בעבר ללא מעלית, הרי שבהעדר מעלית המגורים באותו הבניין אינם מגורים נוחים עבור מי שגר בדירות הממוקמות בקומות הגבוהות. אין זה דבר קל לרדת ולעלות מספר רב של מדרגות כמה וכמה פעמים ביום. כאשר מדובר באוכלוסייה מבוגרת או במשפחות צעירות עם מספר ילדים אשר צריכות לקחת עימם גם עגלת תינוק בכל פעם שהם יורדים ועולים, הלא שהדבר עוד יותר קשה ומורכב.

לכן, מעלית כיום היא דבר נצרך ביותר בכל בניין מגורים. מעבר לכך, בניין מגורים אשר לא מותקנת בו מעלית, לרוב יהיה בניין מגורים אשר מרבית האנשים לא ירצו להתגורר בו, דבר אשר יהפוך את הבניין החדש לבניין אשר הדירות בו לא מצליחות להימכר. אין ספק שבניין חדש אשר מכיל מספר רב של קומות חייב להכיל מעלית בו.

 

כיצד מתקינים מעלית בבניינים חדשים

התקנת מעלית בבניין חדש צריכה להתבצע באופן מקצוע בכדי שהיא תהיה מעלית בטוחה לשימוש נוחה ואיכותית. בכדי לבנות מעלית בבניין חדש, יש לקדוח בבטון בכדי ליצור פיר עבור המעלית בבניין. כאשר מדובר בקדיחה בבטון חשוב מאוד לבחור אנשי מקצוע אשר עוסקים בתחום ניסור וקדיחה בבטון לא מעט שנים וכי הם מומחים באופן ספציפי בקידוח בבטון בבניינים חדשים לצורך הכנת פירי מעליות שיאפשרו את התקנת המעלית בפיר. מכיוון שכיום כמעט כל בניין  נבנה מבטון אשר ידוע כחומר יציב, חזק ואיכותי, כאשר יש צורך לקדוח בו, חובה להיעזר באנשי מקצוע אשר עוסקים בקדיחת בטון בכלים הרלוונטיים לצורך זה, בכדי שהם יעשו את העבודה בדיוק המרבי הרלוונטי ליצירת הפיר למעלית.

 

כיצד נעשה קידוח בבטון להתקנת מעלית

בכדי לקדוח בבטון עבור התקנת מעלית, יש לבחור אנשי מקצוע העוסקים בתחום שיגיעו עם הציוד הנדרש להם ויעבדו בהתאם לתכנית הרלוונטית ליצירת המעלית בבניין החדש. בהתאם לתכנית יש לקדוח בבטון וליצור את פיר המעלית, בעזרת מקדח בעל ראש יהלום. מקדחים מיוחדים בעלי ראש יהלום מסוגלים לקדוח בבטון באופן הטוב והיעיל ביותר וכן, באופן המדויק והרלוונטי. לאחר שבעזרת קידוח בבטון יוצרים את פיר המעלית, יש להמשיך לשלב הבא של התקנת המעלית בהתאם לתכנית

מכיוון שמעלית חייבת להיות בטיחותית ותקינה, חשוב לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום קידוח בבטון לצורך התקנת מעלית בכדי שהם יבצעו את העבודה בצורה הטובה, המדויקת והמקצועית ביותר.