מעליות על מה ולמה?

עולם המעליות הוא עולם מרתק, וזאת מפני שאין לו סוף, יש כה הרבה סיבות לבנות אותן שלפעמים אנחנו יכולים להתבלבל. במאמר זה אנחנו נרחיב קצת יותר לעומק על מעליות ומה היתרון שיש בהן, למי שיש את הסכום ההתחלתי להשקיע על מעלית ביתית צריך לדעת כמה דברים לפני שהוא קורא לחברת בנייה מקצועית שתעשה לו זאת.

לפני הכל, חשוב להבין כי אם אתם לא בעלי הון התחלתי מסוים של לפחות כמה אלפי דולרים אז עדיף שלא לשקול את האופציה של התקנת מעליות בבית שלכם. זאת משום שהשירות הזה אמנם הוא לא "לוקסוס" אבל הוא עולה יחסית הרבה בגלל שמדובר על מערכת מאתגרת לבנייה, שאין לה הרבה חברות מתמחות בארץ.


נתחיל עם כמה דברים שאתם צריכים לדעת על התקנת מעלית לבית פרטי , ונדגיש יותר את הדברים שאתם חייבים לשים לב אליהם לפני שאתם מבצעים את ההתקנה עצמה:

 

בטיחות המעלית: כל חברת מעליות יודעת שבשביל להתקין מעלית ביתית צריך שהיא תהיה ברמה הבטיחותית הכי גבוהה שיש, כי חס וחלילה אם אנחנו נרכיב רכיב אחד שהוא לא כמו שצריך אז זה יכול לגרום לסיכון נפשות שכולנו היינו רוצים להמנע ממנו, לא כמו מוצרים כמו טלוויזיה שגם אם הם מתקלקלים אז כמעט אין סיכוי שהם יפגעו בבני אנוש.

 תהליך הבחירה של חברות מעליות גם יכול להיות דיי מעיק, זכרו כלל אחד חשוב – בגלל שאין הרבה חברות בארץ אז יותר קל למצוא ספק אמין, הדרך הכי טובה לבדוק חברת מעליות בישראל היא על ידי הסתכלות על עבודות שהם כבר עשו בעבר שלרוב מוצגות באתרי האינטרנט השונים.
כמו שכבר ציינו בתחילה, שירות מעליות עלול להיות די יקר, אבל זה לא אומר שאתם צריכים להיות עשירים בשביל לעשות את זה, שרות מעליות יכול להיות יעיל בתנאים הבאים:

  • זוג קשישים שחי בבית גדול עם כמה קומות וקשה לו לעלות מדי יום במדרגות
  • בית שיש בו לפחות נכה אחד שקשה לו גם לעלות במדרגות
  • אחוזות ובתי ענק שבכדי להגיע ממקום למקום אליהם ברגל זה כבר סיפור בעייתי, גם שם היינו ממליצים על התקנת מעליות.
  • אנשים שיש להם כסף והם רוצים מעלית לבית פרטי שלהם – אין שום סיבה שלא יעשו, אלא אם כן הם ממש נגד ה"עצלנות" שנחשבת בנוגע לזה.

לקיצור ולעניין, החלק המהותי בבחירת חברת מעליות הוא קודם כל ההחלטה האם אנחנו באמת זקוקים למעלית הזו או לא. אם אתם רוצים להשקיע ויש לכם את הכסף, אז למה שלא תעשו זאת ? אין שום סיבה שבעולם שבאמת לא ייצא לפועל.

חברות מעליות רבות, פיתוח כבישים, סלילת מגרשי חניה, פסי האטה, הקמת מדרכות ועוד נעזרות בחברות מקצועיות המתמחות בעבודות פיתוח כדי להתחיל פרוייקט.

הנחת צנרת ותשתיות כמו הנחת צנרת מים, גז, חשמל וביוב מתבצעת במעבה הקיר או האדמה מתחת למעלית מצידה ומעליה. הנחת התשתיות מתבצעת באמצעות ציוד מכאני כבד וידע מקצועי של מהנדסים וצוות עובדים. אם העבודה תיעשה בדרך שגויה, היא תגרום לנזקים וחשיפת הצנרת לצורך התיקון תעלה כסף רב ואף עלולה לגרום לפציעה או חס וחלילה למוות במקרים מסוימים. לכן חשוב לדעת איזו חברת מעליות אתם בוחרים לפני תחילת פרויקט רציני.