מעליות בבתי יוקרה – בית עם ערך מוסף

המעלית הביתית הפכה לסטנדרט בווילות יוקרתיות – מה היו התנאים שהובילו לכך, ומה היתרונות של המעלית הביתית?

מהי מעלית ביתית?

המעלית הביתית היא מוצר חדשני שנוהגים לכנות גם בשם "מעליון", והיא מותאמת להתקנה בבתים פרטיים: פנטהאוזים, בתי יוקרה, וילות, קוטג'ים, בין קומות במגדלי דירות וכדומה. ייעודה הוא להקל על המעברים בין המפלסים השונים בבתים רחבי ידיים. ההתאמות לבתים פרטיים באות לידי ביטוי בכך שהפיר שלה מותאם אישית לצרכי הלקוח, והוא קטן יותר באופן כללי, כדי שיתאים לחללי מבנים פרטיים. נוסף על כך אין לה חדר מכונות, מפני שהיא מופעלת על ידי מערכת הידראולית, כך שאינה גוזלת מחלל הבית נפח משמעותי.

 

תהליכי התקנה

גם אם לא שילבתם את תהליך ההתקנה בשלב הבנייה, תמיד תוכלו להוסיף אותה גם כשהבית כבר בנוי. מלאכת ההתאמה לעיצוב הכללי של הבית והיכולת לעשות זאת בכמה שפחות שינויים במבנה עצמו תלויות בחברה שבה תבחרו לביצוע העבודה. ניתן לעשות זאת בצורה שלא תאלץ את בעלי הבית להכניס שינויים במבנה ולבנות פיר חיצוני. ניתן להכניס מעלית שתשתלב בצורה הטבעית ביותר בחלל כך שיהיה קשה לחוש בכך שהיא נוספה רק לאחר שהבית נבנה.

מגוון החומרים מהם יכול המעלון להיות עשוי אינו מוגבל, בין אם רצונכם בקיר שקוף או אטום, עץ, פלדה וכדומה. כיום בזכות תהליכי ייצור מתקדמים ניתן להתאים את המעלית הביתית לכל דרישה מצד הלקוח תוך כדי הפשטת התהליכים, הן מבחינת הממדים, הן מבחינת העיצוב.

 

הצד החוקי: בטיחות לפני הכול

נשאלת השאלה האם לאור כל ההבדלים בין המעלית הסטנדרטית המוכרת לנו מבניינים וממבנים ציבוריים לבין המעלית הביתית, נשמרה גם מידת הבטיחות? אז בשנת 2012 נכנסו לחוק תקנות לבטיחות מעליות ביתיות ומאז על כל מעלית לעמוד בסטנדרטים שהציב מכון התקנים על מנת לקבל אישורי בנייה. כמו כן על המתקין לאחוז באישור ממשרד התמ"ת וממכון התקנים, המעיד על כך שהוא עבר את ההכשרה ואת המבחנים, ומורשה מבחינה מקצועית לבצע את העבודה. על כן ניתן לדרוש מהחברה המבצעת את העבודה וכן מהמתקין מטעמה לראות את כל האישורים במידה ויש לכם ספק.

 

יתרונות נוספים

מלבד כל מה שתואר לעיל (ובעיקר הקלות שבה ניתן לעבור בין מפלסים) למעליון עוד שני יתרונות עיקריים:

  • התוספת לבית מעלה את ערך הנכס בממוצע של תוספת של כ-15% למחיר.
  • מלבד הקלות בה ניתן להכניס מעלית לתוך הבית כיום גם המחיר מצדיק את זה. אם בעבר זה היה מוצר יוקרתי לבעלי אמצעים בלבד, המחירים היום מאפשרים זאת גם לבעלי בתים פרטיים שאינם נמנים על העשירון העליון.

צרו קשר עוד היום עם "אלקטרה מעליות", המומחים גם בהתקנת מעליות פנימיות לבתי יוקרה. אנשי המקצוע שלנו ייסעו לכם לבחור את המוצר הטוב ביותר בעבורכם!