איטום פיר מעלית - כל מה שחשוב לדעת

איטום מקצועי של פיר מעלית חייב להיעשות על פי התקנים ובאמצעות מכשור מיוחד וחומרי איטום איכותיים ועמידים לאורך זמן. עם הקמת המעלית יש לבצע איטום מקצועי חיצוני ופנימי אך עם הזמן קירות פיר המעלית עלולים לסבול מרטיבות החודרת מבעד לסדקים או כתוצאה מאיטום לקוי בעת יציקת הבטון או הכנת פיר המעלית. בנוסף, ברוב הבניינים פיר המעלית מתחיל מתחת לפני הקרקע ולכן ישנה סכנה כי מי תהום ורטיבות מהאדמה יחדרו לתחתית פיר המעלית, ונזק עלול להיגרם לתשתיות ויש בכך גם סכנת חיים בגלל התחשמלות.

 

איטום פיר אפקטיבי ויעיל לאורך זמן
חשוב לדעת כי רק חברה מקצועית ובעלת ניסיון רב בתחום האיטום יכולה לספק מענה מקצועי לאיטום יעיל ואפקטיבי של פיר המעלית. ישנם מקרים בהם איטום פיר המעלית ייעשה מבחוץ בעזרת צוות סנפלינג מיומן המתמחה בעבודות גובה או בעזרת מנופים או הקמת קונסטרוקציה.

במקרים רבים מבצעים את איטום פיר המעלית מבפנים ויש מגוון שיטות וטכניקות של עבודות איטום כגון הזרקה, הדבקה, התזת חומרי איטום והדבקה. כמו כן, כדאי לדעת כי ישנם חומרי איטום רבים כגון חומרי איטום ביטומניים, חומרי איטום צמנטיים או אקריליים, חומרי דבק ואיטום אפוקסיים וניתן להשתמש גם ביריעות איטום ביטומניות או יריעות מחומרי גלם אחרים.

 

איטום פיר נגד חדירת נוזלים
עבודות איטום של פיר מעלית נועדו למנוע חדירת נוזלים, ובמיוחד למנוע חדירת מים ורטיבות. ללא איטום איכותי של פיר המעלית עלולים להתגלות כתמי רטיבות הגורמים להתפתחות עובש ופטריות, מפגע בריאותי חמור ומסוכן לבריאות האדם. כדאי לדעת כי העובש גורם גם לריח רע ובלתי נסבל. חשוב לזכור כי פיר המעלית חלול ולכן כל נזילה וחדירת מים מבעד לקירות פיר המעלית עלולים להתנקז לתחתית הפיר ולגרום להצפות ולהרס תשתיות.

 

חשיבות האיטום בפיר מעלית
פיר מעלית הוא מקום מועד להצפות ולחדירת מים בגלל המבנה הייחודי ומאחר וברוב המבנים יש לפיר המעלית קירות חיצוניים. ללא עבודות איטום מקצועיות עלולים לחדור מים מגג הפיר או מהקירות החיצוניים, כמו כן מאחר ופיר המעלית מתחיל מתחת לקרקע יש סיכוי כי מים יחדרו גם מהאדמה או מהקיר העוטף. איטום החלק התחתון הממוקם מתחת לקרקע דורש חומרי איטום איכותיים במיוחד. לרוב, מבצעים את האיטום מבפנים מאחר ולא ניתן לחפור מסביב לקירות כדי לבצע איטום חיצוני ומכיוון שפעולה זו גם תייקר משמעותית את העבודה.