חשיבות התקנת מעלית בנכס

נכס מניב הוא כזה אשר נחשב לעסקה משתלמת וכדאית המפיקה תשואה יציבה לאורך השנים. עם זאת לא כל נכס בו תבחרו להשקיע יוגדר כמניב. כיצד מעלית יכולה להשפיע על הפוטנציאל של הנכס? מסתבר שבדרכים רבות יותר משאתם חושבים.

השקעה בנדל"ן היא אחת ההשקעות הפופולריות ביותר בשל אחוז הסיכון הנמוך. עם זאת רוב האנשים שבוחרים להשקיע בנדל"ן עושים זאת על מנת לייצר רווח ולכן יש לדעת היכן להשקיע ואיך. לא כל מבנה יוגדר כנכס מניב, לרוב כדי ליהנות מתשואה גבוהה ויציבה יש לבחור בנכס ולו פוטנציאל השכרה. כאשר השקעתם בנכס הנכון, תוכלו ליהנות מתשואה התחלתית של כעשרה אחוזים ומשם רק לעלות. תרתי משמע.

 

באיזה נכס לבחור ומה חשוב לבדוק?
כאמור ישנם סוגים שונים של נכסים אשר יניבו תשואה כאשר ישנם משתנים רבים המשפיעים על הפוטנציאל, מעלית היא אחד מהם. למעשה מעלית נחשבת לפריט מרכזי בבנייני מגורים ולרוב שוויין של דירות יעלה בבניין בו קיימת מעלית אחת ויותר, ביחס לדירות דומות בבניין ותיק ללא מעלית. כמו כן יש לציין כי גם אם אין מעלית בבניין עצמו, קיומה של האפשרות להתקין אותה גם כן יכולה להשפיע על מחיריהן של הדירות בקומות העליונות. כך למשל במבנה ותיק בו קיימת תשתית להתקנת מעלית שווי הדירות יהיה גבוה יותר, מאשר ערכן של דירות בבניין בו הסיכוי להתקנת מעלית הוא אפסי.

 

שדרוג הנכס, אפשרות ששווה לשקול
לא פעם משקיעים רבים בוחרים במיקום אטרקטיבי ורוכשים נכס אותו ניתן לשדרג או לעשות בו הסבה מסוימת אשר יכולה להגדיל את התשואה באופן משמעותי. ישנן דרכים רבות לשדרג נכס, כמו למשל לשלב בו מעלית. יש חברות מקצועיות עמן ניתן לשתף פעולה והן ייתרו מכם את הצורך בדאגה לכל הפרטים הלוגיסטיים. יתרה מכך, מלבד התקנת מעלית הן ידאגו גם לשיפור החזית והלובי של המבנה ובכך יהפכו אותו לכמה שיותר מודרני ואטרקטיבי עבור שוכרים פוטנציאליים ובנוסף יטפלו בתחזוקה השוטפת בעתיד. עבורכם המשמעות היא תשואה גדולה יותר במידה משמעותית.

 

התקנת מעלית שוות ערך לעלייה ברמת החיים
להתקנת מעלית ישנם יתרונות רבים, מלבד השימושיות המובנית מאליה, מעלית בבניין או בבית פרטי היא סמל סטטוס ובכוחה לשפר את רמת ואיכות חייכם במידה משמעותית, הן כזוגות צעירים והן כמבוגרים. גם אם בחרתם ברכישת הנכס למטרות השקעה ולא עבור מגורים, התקנת מעלית יכולה להעלות את ערך הנכס, ולהביא לכך שהתשואה תחזיר את ההשקעה בעתיד.

כמובן שישנן דרכים נוספות לשדרג את הנכס, להשביח אותו ולמנף אותו מהבחינה הפיננסית כדי להעצים את התשואה שתתקבל ממנו בעתיד. הדבר קשור לביקוש והיצע וכן למטרות שלכם לכן לפני שמשקיעים בנכס מוטב לעשות שיעורי בית וכך לוודא שהוא יניב את הפירות המתוקים ביותר עבורכם.