בחירת בעל מקצוע לשיפוץ בניין

שיפוץ בניין הינו מרכיב חשוב מאוד בשיפור איכות ורמת החיים של הדיירים. שיפוצים הינם בעלי אפקט חשוב מבחינה אסתטית, מבחינה פרקטית, מבחינה בטיחותית. פעולות כמו חידוש הלובי, הוספת מעלית חדשה, שיפור החזית, חיזוק העמודים – כולם חשובים אך יש דבר נוסף, חשוב לא פחות. הדבר החשוב הוא לבחור נכון את בעל המקצוע שאחראי על שיפוץ הבניין.

 

מקצוען עם ניסיון

שיפוץ של בניין יכול להתבצע באמצעות אנשי מקצוע שונים כאשר קבלן שיפוצים או מנהל עבודה מנוסה הוא איש המפתח בהשגת התוצאות הרצויות. לא משנה אם בוחרים בהליך של שיפוץ כולל, חיזוק תשתית, שיפוץ הלובי או התקנת מעלית בבניין ישן, תמיד חשוב שבראש הפרויקט יעמוד מקצוען עם ניסיון.

שיפוץ בניין הוא ככל הנראה אחד הצעדים המעשיים החשובים ביותר בהיבט של שיפור רמת החיים של הדיירים. לאחר השיפוץ ההרגשה היא כאילו נכנסים לבית חדש ועם זאת, שומרים על הסביבה המוכרת והבטוחה. כאשר התהליך נעשה על ידי מנהל מקצועי, אדריכל בעל ניסיון או קבלן מורשה ואמין, מעלים את ערך הרכוש ונהנים מחיי יום יום משופרים במיוחד.

 

לא מוותרים על מעלית

פרויקטים של קבלן שיפוצים בבניין יכולים להיות שונים מאוד אלה מאלה. ההבדל לא טמון רק בגיל של הבניין והשפעתו על מצב התשתיות, מספר הדיירים או בסכום הכספי שמושקע בשיפוץ. ההבדל טמון גם באופן התכנון, שצריך לקחת בחשבון את התמורה האפקטיבית הגבוהה ביותר מבחינת איכות ורמת חיים.

מומחים מספרים שכמעט בכל פרויקט שיפוץ כדאי לחשוב על התועלת שבהחלפת מעלית או בהתקנת מעלית חדשה בבניין שלא הייתה בו מעלית. כאשר מעלית היא ישנה ובוודא כאשר לא קיימת מעלית כלל, התקנה של מעלית חדשה תורמת רבות מבחינת נוחות וגם מבחינת בטיחות. את התקנת המעלית קל לשלב עם שיפוץ חלל הכניסה לבניין (לובי) וגם עם תהליך של חיזוק תשתית ועמודים. לא לחינם נהוג לבצע התקנת מעלית בכל פרויקט חיזוק כגון תמ"א 38 וגם בפרויקטים שכוללים שיפור חזית או צביעה חיצונית.

כאשר מחליטים להוסיף מעלית כדאי לדעת שבחירה נכונה באנשי המקצוע תתרום רבות לתהליך. מקצוענים יודעים להתגבר על מכשולים שונים שבעבר מנעו אפשרות כזאת בלא מעט בניינים ישנים. מקצוענים יכולים להשלים את העבודה בצורה איכותית ומהירה. מומחים יכולים לסייע בהתאמת הדגם הרצוי, מערכת החשמל, חדר המנועים וכל יתר הדברים שנחוצים כדי להרים את רמת החיים למעלה, בצורה שאין ערוך לה.